Proč potkáváte nevhodné PARTNERY?

💖 (Online kurz): Jak přitáhnout a udržet PRAVÉHO partnera! >>

Proč většině lidí osobní rozvoj nefunguje? Protože se ve skutečnosti nerozvíjí. Snaží se místo toho dokončit nedokončené záležitosti z dětství. 

Příklad: Účastnice našeho Online kurzu: Jak si najít a udržet PRAVÉHO partnera  se snažila nebýt příliš emocionální (nemělo by se jí nic dotýkat, kdo co dělá). 

Protože jí to říkali doma rodiče, že je příliš. A tak na čem pracuje? Na tom, aby nebyla příliš emocionální. Myslela si, že když nebude příliš emocionální, že ji bude mít nějaký muž rád. Protože problém je přece v její přílišné emocionalitě. 

Bohužel takhle by se sama dostala znovu do problému, protože její emocionalita nikdy problémem nebyla. Nebyla nikdy příliš emocionální. Jen ve skutečnosti reagovala na to, jak se k ní chovali rodiče. Vyjadřovala hněv a bolest, kterou jí rodiče způsobovali. 

Jenže rodiče jí tvrdili, že jsou na ní takoví, protože je příliš emocionální. A tak jak uvěřila lži, že když se napraví (nebude tolik emocionální), budou jí mít konečně rádi.  

A tak to stejné aplikuje v partnerských vztazích. Bohužel vždy neúspěšně. Snaží se a snaží, ale její snaha přichází vniveč. Naopak si ještě touto snahou problémy způsobuje. Když potká nějakého muže tak místo toho, aby díky svým emocím rozpoznala, jestli se k ní ten muž chová dobře nebo špatně, se je snaží umlčet, protože přece musí dokázat, že je nad věcí a nic ji nerozhází. 

A myslí si, že když mu dokáže, že je v pohodě, že ji začne milovat. Bohužel opak je pravdou. Nevidí, jaký je to člověk, protože se tak zoufale snaží dokázat, že ona není ta špatná. 

Čím dál víc se k ní partner bude chovat špatně, zabředne do vztahu, kde se necítí dobře, a začne být opět příliš emocionální, protože po čase se všechny emoce začnou drát na povrch (protože se je snažila dlouho potlačit). A takhle se dostává do toho začarovaného kruhu, kde ji opět bude tento muž říkat, že je příliš emocionální. 

A zase bude mít pocit, že je to její vina…

Cestou tedy je přestat se snažit dokončit nedokončené záležitosti z dětství. Proces s rodiči, kdy se snažíte dokázat že nějací už jste nebo nejste. Musíte začít vidět, že vy jste nikdy problém nebyli. V tomhle případě byli opět příliš emocionální rodiče, ne ona. Jen to potlačovali a dávali to najevo ve chvílích, kdy se jim něco nelíbilo na dítěti, aby tak na něj svalili zodpovědnost za svoje emoce. 

Uvěřila jim, že si nezaslouží lásku, protože je taková. A tak se snaží si ji zasloužit. Jenže to ve skutečnosti nikdy nebyla pravda. Proto ta snaha nemůže nikdy fungovat. Funguje právě naopak.

Takhle se znovu vždy zaženete do situací, kdy budete zase něco, z čeho vás rodiče obviňovali. Ale ne proto, že byste tím někdy byli, ale tím, že se tak snažíte dokázat, že to tak není. Krásně to bylo vidět ve filmu hvězdné války kdy se z Anakina stal Darth Vader.

Lásku si zasloužit nemusí. Může být sama sebou. Nemusí dokazovat, že je nad věcí, odpojená od svých emocí, protože tím  si vždy nakonec takového partnera přitáhne. takového, který je odpojený (ale plný emocí, stejně jako její rodiče) od svých emocí, a bude se k ní chovat špatně proto, ne že by byla špatná ona, ale protože on nerozumí a vůbec si není vědom svých emocí, a pošle je pak směrem na ni. 

Takže vlastně přitahuje přesně takové typy, kterým se snaží dokázat, že není příliš emocionální. Ve skutečnosti se tak snaží dokázat, že je stejně nezdravá jako on a jako byli její rodiče. A zároveň tak míjí zdravé laskavé muže, protože se sama snaží o úplně něco jiného. 

Když v kurzu řešíme minulost, většina lidí mi řekne, že už minulost vyřešenou mají. Pak se ale téměř vždy dopátráme k tomu, že to vyřešené nemají, protože se ve skutečnosti snaží o toto. Napravit se podle toho, jak říkali rodiče a další nezdraví lidé v našem dětství. Snaží se dokončit nedokončenou záležitost. 

Dokázat tomu taťkovi a mamce, že už takoví nejsou. 

Tohle téma řešíme hned v prvním týdnu kurzu a je v podstatě nejpodstatnější, protože na to se zakládá jak dál budete vidět novýma očima sebe a už přestanete přitahovat nezdravé partnery, jako byli vaši rodiče. 

Nezdraví jsme v dětství totiž nebyli my, ale naši rodiče, a to je ten absolutně zásadní bod zlomu ze kterého jsou účastnice nadšené, protože jim to nikdo nikdy neřekl.. 

Musíte si uvědomit, že když vás posuzuje nezdravý člověk a vy se snažíte stát se tím, co vám říká, stáváte se tak stejně nezdravým člověkem jako je on. A pak budete mít i stejně nezdravý vztah jako vaši rodiče. 

Pokud chcete také zažít svůj BOD ZLOMU, tak se přidejte do Online kurzu: Jak přitáhnout a udržet PRAVÉHO partnera, kde vás to naučíme! >>


Online kurz: Jak přitáhnout a udržet PRAVÉHO partnera…

Lucy Majkus

Meditace ZDARMA!

Stáhněte si ZDARMA audio nahrávku Vedené MEDITACE: "Odstranění BLOKŮ z minulých VZTAHŮ"...