10 nejčastějších důvodů, proč jsou ŽENY hysterické…

💖 (Online kurz): Jak přitáhnout a udržet PRAVÉHO partnera! >>

Také vás na ženě štve, že se chová jak hysterka, a že dělá ze všeho scény? Ptali jste se někdy sami sebe, proč jsou ženy hysterické? Jsou opravdu tak emočně nevyrovnané, že se chovají hystericky a my chlapi jsme naprosto v pohodě a v klidu? Ve společnosti často panuje přesvědčení, že ženy jsou hysterické, a když se tak chovají, tak všechna vina padá právě na ženy.

Bohužel často si samotné ženy myslí, že jsou bláznivé a berou potom různé prášky, aby se „uklidnily“, protože doma dělají velké scény, a to přece není normální. Vinou velké nevědomosti se pak ženy obviňují, a také pak prožívají život s pocitem, že jsou prostě emočně labilní.

… CHYBA!

Zde mám pro vás zásadní informaci. I žena, která je duševně zralá, chová se logicky, je emočně vyspělá a vyrovnaná, má velké sebevědomí a je velice inteligentní, se díky našemu nesprávnému a nevědomému chování můžedostat to stavu nepříčetnosti.

Pánové, není to jenom jejich chyba. Často to je z důvodu, jak se k nim chováme, nebo právě nechováme. Pokud budete dodržovat těchto 10 způsobů chování, tak vám mohu garantovat, že i v té nejvíce vyrovnané ženě probudíte nepříčetnou fúrii a její temná ženská stránka vás sežere zaživa!

… Pánové, chtěli byste vědět, co dělat, aby se z vaší krásné partnerky nestala nesnesitelná bytost?

… Dámy, přemýšlely jste někdy o tom, proč prožíváte tu příšernou proměnu z rozumné a sebejisté osoby v nejistou, paranoidní trosku?

Nechci tím obviňovat nás muže, ale je dobré vědět, jak se nechovat a nezpůsobovat vztahu zbytečné problémy a na rovinu vám řeknu, že je lepší se chovat preventivně (i když to stojí nějaké úsilí), než pak čelit následkům v podobě hysterických scén.

Pojďme se tedy společně podívat, proč jsou ženy hysterické a jak odhalit v ženě to nejhorší.

Podívejte se na také na toto VIDEO: Čas všechnu BOLEST, zlomená srdce a zklamání neuzdraví! >>

6 nejčastějších důvodů, proč jsou ŽENY hysterické…

1. Nemluvíme se svoji partnerkou

My muži dokážeme být skvělými odborníky na to, že dokážeme nemluvit o věcech, o kterých mluvit nechceme. Děláme to tím, že třeba změníme téma hovoru, nebo neodpovídáme, odpovídáme vyhýbavě a neposkytujeme žádnou skutečnou informaci. Nebo uprostřed rozhovoru vstaneme a jdeme se zabývat něčím jiným.

Často taky řekneme, že si o tom promluvíme jindy, a pak se k tomu už nikdy sami nevrátíme, protože to pro nás třeba není příjemné téma. Dokud to žena sama nenadnese a my se pak na ni naštveme, že o tom zase začala mluvit.

Také děláme to, že neřekneme, co nám vadí a uzavřeme se a chováme se odtažitě.

Pravdou ale je, že:

Pokud se svojí ženou nebudete mluvit, odhalíte v ní právě to nejhorší a pak má tendenci se chovat hystericky.

Není to třeba hned poprvé, ale při takovém dlouhodobém chování si můžete být jisti, že se to dříve nebo později stane. To, že ženy chtějí, abychom s nimi vedli rozhovor, je jejich přirozená touha po emočním spojení s milovaným partnerem. Ženy totiž mají pocit, že je nemilujeme, když jim neodpovídáme, nebo se s nimi nebavíme.

2. Nenasloucháme a ignorujeme její potřeby.

Ženy nám většinou samotné dávají návod, mapu co dělat, aby s námi byly šťastné. Často nám říkají, jaké jsou jejich potřeby, co potřebují, aby se cítily v bezpečí, a co je vyvede z klidu. Problém je, že my muži máme tendenci jejich potřeby ignorovat a nebrat je vážně.

Děláme tu chybu, že předstíráme, jak posloucháme a vnímáme je, ale vlastně se to vůbec poté neprojevuje v našich činech. Vaše žena vám řekne, že má třeba pocit, že ji zanedbáváte, nebo že potřebuje, abyste ji zavolal, když jste na služební cestě, a vy pak vůbec na to nereagujete a nic neuděláte, jakoby vůbec nic neřekla. Jaký to asi může v ní potom vyvolávat pocit?

Ženy si z toho vyvodí jednoduchý závěr. Buď neposlouchá, co mu říkám, nebo to totálně ignoruje. To vyvolává obrovský strach a nejistotu, že ji už nemilujeme. Žena se pak uchyluje k hysterickému chování právě proto, abyste konečně začali vnímat to, co říká. Co jiného ji také zbývá? Nebo chcete, aby se raději sbalila a odešla za někým, kdo bude vnímat její potřeby?

3. Neujišťujeme ženy o své lásce a neutěšujeme je.

Jsou-li ženy rozrušené, touží, aby jim někdo naslouchal, objímal je, utěšoval, dodával odvahu a utvrzoval v tom, že všechno bude zase v pořádku. Místo toho jim dáváme rady a instrukce, nebo se stáhneme a necháme je o samotě. Nebo dokonce vyvoláváme pocit, že na jejich chování je něco špatného. Pokud žena naráží na naše chladné chování, cítí se ještě hůře než předtím.

My muži často mylně považujeme žádost ženy o útěchu a ujištění o jejich lásce za žádost o nápravu věcí. Je to přirozené, protože jsme orientovaní na řešení, výsledek a cítíme se zodpovědní za nápravu věcí.

V tomhle případě to, ale nefunguje…

Chcete vědět co funguje? Objímání, polibky, slova: „Chápu tě, miláčku. Je mi líto, že tě to potkalo“, nebo „Co bys ode mě potřebovala?“ Ženy touží v těchto chvílích po spojení s naším srdcem, ne s naší hlavou, kdy řešíme, co s tím udělat. Žena se pak opravdu bude cítit lépe. Nevěříte? Tak to prvně vyzkoušejte!

4. Flirtujeme s jinými ženami.

Chcete vědět, jaký vliv má flirtování na emocionální a sexuální energii intimního vztahu? Kdykoliv flirtujeme a věnujeme pozornost jiné ženě, tak vyčerpáváme svoji energii, kterou bychom měli dávat naší ženě.

Možná si asi říkáte, co jsem to za chlapa, který radí, ať neflirtujeme s jinými ženami, ale ono to není o tom, že by se mi to nelíbilo. Jenže, když flirtuji s jinými ženami, pak přijdu domů, nebo se potkám se svojí ženou, tak už nemám takovou chuť a inspiraci flirtovat s ní a dávat ji tolik energie a pozornosti.

Když dávám energii a pozornost své ženě, ona doslova kvete. Když ne, tak pak cítím z její strany nátlak intimity a mám tendenci se stahovat a uzavírat. Jaká pak asi bude její reakce? Bude mě za to milovat, nebo to v ní bude vyvolávat bolest a následkem bolesti se projeví hněv? Samozřejmě není řešení potlačovat a ignorovat to, že po světě se pohybuje spousta nádherných žen.

Jak ale tohle zpracovat a nepotlačovat, se budeme věnovat v jiném článku. (Důsledek, pokud je nevyjadřujete, si můžete přečíst zde.)

V dnešní době se také stává populární polygamie, mít více vztahů. K tomu mohu dodat, že mít více partnerů najednou si můžeme dovolit, když zvládneme mít alespoň prvně jeden harmonický vztah. 

Na tuto úroveň, je ale potřeba se vypracovat, ne přeskočit vývoj a předstírat to. Pak to pouze vytváří zmatek v životě lidí a nevede to k ničemu dobrému.

5. Jsme odtažití a lhostejní.

Žena potřebuje pocit bezpečí, spojení a uznání. Proto, pánové, začnete-li se chovat odtažitě a lhostejně, probudíte v ní jen to nejhorší. Ve většině případů, kdy začínáme být odtažití, o tom ani nevíme. Mám pro vás důležitou informaci. Vaše žena pozná, že se vzdalujete, uzavíráte a to v ní vyvolává bolest.

Uzavíráním srdce před partnerkou nevzešlo nikdy nic dobrého, a pokud máte přesvědčení, že před ženou si musíte hrát jen na tvrďáka, tak na něj rychle zapomeňte. Žena potřebuje cítit vaše pravé já, ne masku tvrďáka, kterého nic nesemele.

Když se vás žena zeptá, co se stalo, protože vidí, že vás něco trápí, tak jí to řekněte. Dělat, že se nic neděje stejně nefunguje, protože vaše žena pozná, že to hrajete, a tím ji ještě více naštvete. V harmonickém a zralém vztahu není prostor hrát si na to, že jsme silní muži, kteří nemají žádné problémy. Je potřeba být autentický, otevřít svá srdce a ukázat karty. Na hry zapomeňte, tím si žádný láskyplný vztah nevybudujete.

6. Kritizujeme partnerky.

Zdravá a konstruktivní výměna názorů je pochopitelně součástí dobrého vztahu. Ovšem, pánové, jestliže jste kritický typ, buďte připraveni na to, že se žena změní v něco, čeho se velmi obáváte. Jestliže žena žije v neustálém strachu z partnerovy kritiky stává se chronicky nejistou a nervózní, jako by kráčela v minovém poli.

Zkuste tedy popřemýšlet, pokud se vám něco nelíbí, nebo vám něco vadí, jakým způsobem to vykomunikovat, aby se vaše partnerka nenaštvala a vaším chováním jste ji kousek po kousku nepřipravil o pocit sebevědomí. Potom totiž si ještě hůře s danou činností poradí a dostanete se do kolotoče událostí a nic dobrého z toho nevyjde.

7. Chováme se nevyzpytatelně a záhadně.

Takto trpělivou a klidnou ženu spolehlivě proměníte v rozrušenou fúrii: Na nic jí přímo neodpovídejte, odmítněte cokoli, konkrétního naplánovat, nikdy se zcela nezavazujte k žádným dohodám, protože chcete „nechat věci otevřené“, odpovídejte dvojznačně, takže si nemůže být jistá, co jste vlastně řekl.

… Tímto doženete většinu žen k naprostému šílenství.

Mlžet informace je naše klasická komunikace. Pánové, nepleťte si pojem „být záhadný a mysteriózní“ s praktikami, které se používají při balení žen! Pokud jste ve vážném vztahu, tak tam tyhle pravidla neplatí. Sbalit ženu a udržet si ji ve svém život jsou dvě odlišné disciplíny.

8. Jsme zapomnětliví a necháváme vše na poslední chvíli.

Už se vám taky někdy stalo, že jste zapomněl splnit úkol, nedodržel jste schůzku, nebo jste odkládal splnění slibu? Dokážete si představit, že byste v práci zapomněl na důležitý úkol, nebo že byste šéfovi něco slíbil a nedodržel? Pokud jste zodpovědný, tak předpokládám, že odpověď bude záporná. Pokud je to něco důležitého, tak si to asi poctivě poznačíte do diáře, nebo vám to opravdu zůstane na mysli a uděláte to.

Proč se ženy chovají tak nepříčetně, když zapomenete něco dodržet, na čem jste se s nimi domluvili?

Protože pro ženy je na prvním místě láska a váš vztah, a tímto způsobem jim dáváte najevo, že to pro vás není tak důležité, a cítí se dostatečně nemilovány.

Dáváte jim najevo, jako by jejich pocity a potřeby nebyly pro vás důležité. Ženy pak mají obavy, že s vámi nemůžou počítat, a tak jsou nejisté a nervózní, protože cítí, že se nikdy nedokážou uvolnit, nemůžou vám věřit, že dodržíte své slovo. J

Jestliže plníte závazky k vašim milovaným ženám, cítí se milovány, uznávány a respektovány a na oplátku vás budou ještě více milovat, uznávat a respektovat. A není to přece to, co chcete?

9. Nevěnujeme jim pozornost.

Jestliže neprojevujeme zájem o jejich život a starosti, nezeptáme se, jak se jim daří, a co potřebují, a nevšimneme si, když jsou nešťastné, osamělé, nebo nemilované, mají pocit, jako by byli neviditelné, jako by pro nás neměly žádný význam.

Dejte jí najevo, že se zajímáte o její život, věnujte pozornost tomu, co se děje, zeptejte se jí, co si myslí, a jak se cítí.

Pokud položíte své partnerce otázku: „Jak se cítíš?“, nebo „Na co myslíš?“, dáváte jí najevo, že její myšlenky a city jsou pro vás důležité, že si jich vážíte a tedy si vážíte i jí. V minulém díle jsem psal, že když dávám své ženě pozornost, tak kvete, projevuje se její ženskost a krása a pokud ne, tak cítím nátlak intimity z její strany a mám tendenci se uzavírat a to vede ještě k horším důsledkům.

10. Zatajujeme, co se s námi děje.

Tak tohle bude pro většinu mužů asi těžký oříšek. Máte přesvědčení, že vaší partnerce nemůžete sdělit své pocity, to jak se cítíte, protože byste se jevil jako slaboch? Tak se připravte na to, že s vaší ženou budete čelit konfliktům, a budete to dělat ještě horší.

Pokud se s námi něco děje, tak ženy potřebují vědět, co se s námi děje. Pokud máte strach, že pokud se ženě odhalíte a ukážete vaši zranitelnost, že vás pak opustí a bude vás mít za slabocha, tak doporučuji se tohoto strachu velmi rychle zbavit.

Přečtěte si také: 6 nejčastějších chyb, které děláme ve VZTAHU k mužům! >>

Ano, existují ženy, které vás chtějí vidět pouze jako silného muže, ale s takovými ženami nečekejte, že budete mít zralý a harmonický vztah.

V partnerském vztahu zapomeňte na hry na „kočku a myš“. Tady nejde o to nahodit masku „silného chlapa“, ale jde o to být autentický, pravdivý. 

Dospělé ženy chtějí, aby se muž projevoval pravdivě, ne aby schovával to, jak se doopravdy cítí a popravdě, stejně to neschováte, ženy to vycítí! 

Pokud totiž žena neví, jak se cítíte a projevujete se nespokojeně, začíná mít opět strach a obavy, že je to kvůli vašemu vztahu, že jste nespokojený s ní, a s tím, jak se to vyvíjí.

Proto doporučuji komunikovat to, jak se cítíte a co prožíváte.

Jiří a Lucy Majkusovi

Meditace ZDARMA!

Stáhněte si ZDARMA audio nahrávku Vedené MEDITACE: "Odstranění BLOKŮ z minulých VZTAHŮ"...