Také dáváte na první místo úspěch a pak lásku (ale uvnitř jste nešťastní?)

Také dáváte na první místo úspěch a až pak lásku (… a jste uvnitř nešťastní?)
Také dáváte na první místo úspěch a až pak lásku (… a jste uvnitř nešťastní?)

V dnešní době, která je zaměřená na dosahování výsledků a úspěchu se vytváří v našich hlavách iluze, že úspěch nám zajistí štěstí a láskyplné vztahy. Někdy mi připadá, jako kdyby cílem života bylo být nejlepší, protože ti nejlepší jsou přece nejšťastnější.

Já sám jsem této iluzi dlouho dobu podléhal a neustále jsme se obklopoval knihami o úspěchu, obchodu, time managementu, a všemi těmi návody “jak” a taky těmi, jak si nastavit svoji hlavu správně na cestu mého úspěchu.

Velmi dobře rozumím této naší velké touze být úspěšní a bohatí, protože neustále utíkáme před svým vnitřním pocitem, že nejsme dostateční. Že nejsme dost dobří, abychom si zasloužili lásku.

Strach prožít si naši bolest, pocit který okupuje naše srdce, se ale neustále snaží dostat na povrch, a abychom se mu vyhnuli, snažíme se dosahovat ještě větších výsledků. Snem každého “správného obchodníka” je přece stát na postu nejlepších, aby alespoň na chvíli sklidil pár minut slávy a cítil se, že je dostatečný. Dostatečný k tomu, aby si zasloužil lásku.

Jeden z mých učitelů na jednom ze svých seminářů řekl, že mnoho velmi bohatých a úspěšných lidí jsou ve skutečnosti vystrašení lidé. Tak moc se bojí chudoby, že udělají cokoliv je potřeba, aby se jí vyhnuli. Určitě je lepší se bát chudoby a být bohatý, než se bát bohatství a být chudý.

Chceme, ale žít v přepychu a mít ve svém nitru takový strach? Odpověď si musíme položit každý sám. Věřím, že bohatství vytvořené ze strachu nám akorát škodí, protože pak máme velký strach, že o tohle bohatství přijdeme a děláme cokoliv můžeme, aby se tak nestalo. Celý život jsme pak motivováni strachem a žijeme ve strachu, i když nejsme schopni si to připustit ani sami sobě.

Tímto jsme totálně odpojení od sebe a od našeho srdce. Nemůžeme tvořit naši hojnost s láskou a s otevřeným srdcem. V naší práci je pak zřetelně vidět, zda-li naši práci, naše podnikání, děláme s láskou, nebo ze strachu.

Chcete tvořit vaše bohatství a úspěch z lásky, nebo ze strachu?

Chcete, aby láska prostupovala celým vaším životem, nebo chcete, abyste byli ve strachu, že se svět dozví, že jste ve skutečnosti vystrašení lidé?

Nejhorší je, že se navenek tváříme, jak je všechno v pořádku. Jsme ve skutečnosti nešťastní a nejsme schopni být k sobě natolik upřímní, abychom si to přiznali.

Jak se tedy s tímto pocitem, který většina z nás popírá, máme vypořádat? Co s ním?

Pokud budete k sobě skutečně upřímní a půjdete do hloubky, možná začnete cítit určité nepohodlí, které se pak snažíme rychle odstranit. Jak to děláme? Jdeme přeci pracovat, zacvičit si, uklízet, vařit, venčit pejska, protože když něco děláme, cítíme se dobře a uznaně.

Tou pravou odpovědí je ale láska. Možná to zní, jako klišé, ale jedině láska nám může léčit naše rány. Nejsou to ani peníze, ani obchodní výsledky, ani velký počet lidí v týmu, ani uznání od ostatních lidí. Je to síla lásky. Síla lásky, která dřímá v našich srdcích.

DOVOL, AŤ JE LÁSKA STŘEDEM TVÉ POZORNOSTI.

Proto je pro mě již mnohem důležitější než úspěch můj vztah s moji ženou. Proč? Protože manželství je tím nejlepším prostředím k praktikování lásky, otevírání srdce. Když pak svoje poslání, svoje podnikání děláme, tak ho děláme s otevřeným srdcem a děláme ho s láskou a s postojem, že opravdu chceme měnit životy lidí.

Neděláme ho z povinnosti, ani ze strachu, ale z lásky. Krom toho není nádhernější zážitek, než sdílení otevřeného srdce s naším partnerem. Žádný dosažený úspěch se nedokáže tomuto pocitu, tomuto prožitku vyrovnat. Prožitku hluboké intimity.

Přehodnoťme tedy naše životní priority.

Neznamená to, že úspěch a bohatství jsou špatné. Pokud jsou tvořeny ze strachu, tak ano. Pokud je tvoříme z lásky, tak tím prospějeme všem zúčastněným stranám. Nám, našim zákazníkům, našim obchodním partnerům.

Otevřme naše srdce, milujme naše partnery, dejme na první místo v životě lásku a pak budeme naše podnikání dělat s vizí. S vizí pro dobro společnosti a celého světa, ne jen pro svůj vlastní prospěch.

Náš život bude plný lásky a vášně. Budeme mít tolik energie, že budeme třikrát tolik efektivní a úspěšní, ale už nebudeme utíkat před pocitem nedostatečnosti. Budeme to dělat s otevřeným srdcem, budeme to dělat s láskou.

Tím, že transformujeme sebe, transformujeme celý svět. Udělejme pro to, co nejvíce můžeme, udělejme to pro lásku. To, co dnešní svět potřebuje nejvíce je láska.

…Tak na co ještě čekáte?

 

S láskou

Jiří Majkus

Profil ja nova

Přidat koment