Rozhodni se pro byznys s tvojí spřízněnou duší

Rozhodni se pro byznys s tvojí spřízněnou duší

Podnikat se svým životním partnerem nebo spřízněnou duší může být velmi silné, synergické spojení. Aby se tato síla uvolnila, pár potřebuje vědět, jaká je jejich vize, a co je jejich práce, aby vytvořili harmonický život jejich vlastních představ.

Na začátku našeho vztahu jsme Gina a já neměli v plánu spolu podnikat. Osobně jsem měl předešlou zkušenost, která mě neinspirovala míchat byznys a vztah znovu dohromady. Časem jsem hledal změnu ve své profesi, a Gina byla hodně úspěšná v jejím koučingovém a lifestylovém byznysu. Potřebovala podporu, a proto náš pracovní vztah vyvstal přirozeně.

Bylo zřetelné, že moje dovednosti mohou pomoci v růstu společnosti. Když jsme se stali byznys partnery, převzal jsem roli CEO. Byla to dlouhá cesta  od manžela a manželky k pracovnímu vztahu, a hodně jsme se toho naučili v procesu.

Jsem hrdý, když mohu říct, že za všechny tyto roky jsme zvládli udržet obojí, náš pracovní vztah a náš osobní vztah, silný, zatímco náš byznys vzrostl k velkému úspěchu. Milovali jsme spolu pracovat už na začátku našeho vztahu a děláme to s láskou dodnes. Jsem neustále inspirován Gininou brilantností – způsobem, kterým se na mě podívá, její oči září, když má nějakou myšlenku, a cítím její energii, když stoupá na další level.  Opravdu miluji její vizi, a jak moc se stará o ženy, aby zviditelnily svoji sílu naplno. Zbožňuji ji pro to.

Když zavedeš byznys do intimního vztahu, přijde s tím mnoho věcí. A věřím, že díky tomu jsem se stal mnohem balancovanější osobou něž dříve. Být vyladěný ve svých záměrech je zásadní, a kromě toho je zde několik věcí, kterých by sis měl být vědom, když spolu začnete podnikat. Níže jsou body, které jsem se v průběhu naučil. 5 nejdůležitějších věcí vědomého páru, které by měl dělat, aby měl šťastný a synergický vztah.

1. Udělej vědomé rozhodnutí

Vím, že pro mnoho párů bude společné podnikání jako něco, do čeho prostě spadly. Jen to nechat, aby se to stalo a sledovat, kam to povede, může být fajn. Avšak nemyslím si, že to je ten nejlepší recept na úspěch. Musí zde být bod, kdy se zastavíš a uděláš vědomé rozhodnutí začít společně podnikat.

Je třeba mluvit o uspořádání. Nastínit, kdo jakou bude mít zodpovědnost, jaká máme očekávání a cíle. A ujistit se, že s tím oba kompletně souhlasíme. Je skutečně zásadní v tomto okamžiku vědět, jaké jsou manýry tvého partnera, a co může a nemůže tolerovat.

2. Poznej, jakou máš roli ve společném podnikání

Nejdůležitější věcí, kterou musíš prodiskutovat předem, co se od každého z vás požaduje v jednotlivém uspořádání. Gina a já  jsme oba velmi cílevědomí a dobří vizionáři, avšak v  Divine Living je zakladatelka, tvůrkyně a líderka Gina. Zatímco já vedu v jiných oblastech našeho vztahu. Když přijde na konečné rozhodnutí v byznysu, má Gina konečné slovo, a já jsem tam jako podpora pro ni.

Vidím svoji práci jako zabalení projektu do obalu, odrazovým můstkem, a přinesením mužské síly do byznysu ve formě vytvoření struktury projektu. Když Gina potřebuje můj názor, jde si vždy pro něj. Ve většině případech ode mě potřebuje, abych jí naslouchal a následně určil jádro a organizaci a vytvořil strukturu k uskutečnění její vize.

Každý vztah je jiný – muž může mít vizionářskou energii, žena může přinést uskutečnění a procesy. Dej si opravdu záležet na tom, abyste poznali jeden druhého, a buďte si vědomi svých silných i slabých stránek.

Pokud jsi v roli podpory, je dobrý nápad někdy se jen držet vzadu. Pozorovat, jak tvůj partner funguje a udělat nezbytné úpravy. Buduj soucit a pochopení, nekontroluj příliš a pamatuj, že je zde mnoho cest, jak udělat jednu věc.

3. Buď plně přítomný ve volném čase

Je skutečně jednoduché sedět s partnerem u skvělé večeře a bavit se se sklenicí italského vína a najednou se přistihnout přilepeného k Iphonu a sledovat pracovní emaily. To může být jedna z nejtěžších věcí pro páry, které spolu pracují. Večer opustit byznys a jen si užívat jeden druhého. Ale je velmi důležité vynaložit toto úsilí a skutečně určit striktní hranice.

Abys udržel intimitu ve vztahu, musíš vytvářet vědomě čas pro zábavu a musíš tento čas hodnotit stejně důležitě jako čas, který strávíš společnou prací.

Pracovat ve veškerém čase může ve vztahu vytvořit mnoho stresu a tlaku. Pravděpodobně jste se spojili, protože vás baví navzájem vaše společnost a užíváte si romantické spojení. Abyste udrželi intimitu ve vztahu, musíte vytvářet vědomě čas pro zábavu a musíte tento čas hodnotit stejně důležitě jako čas, který strávíte společnou prací – to znamená dávat partnerovi plnou pozornost. I když přijdou páry, které spolu nepracují, to hlavní, co mají udělat, je vyrazit si ven, nechat děti na hlídání, a jen si užívat jeden druhého. To je to, co udržuje vztah silný.

To, co mělo na nás velký dopad, je to že Gina a já vypínáme naše technologie v 6 večer. Častokrát si ani nevezmu mobil na večeři, když jdeme ven. Pomáhá mi to být přítomný a udržovat otevřenou komunikaci. Ujistěte se, že si navzájem dáváte pozornost, abyste nestavěli zeď z cihel mezi vámi.

4. Nebuď emocionálně angažovaný v byznysových rozhodnutích

Protože znám svoji roli v projektu pro Ginu v našem byznysu, jsem schopný rozebrat svoji vnitřní bitvy a udržovat věci pozitivní a jasné. Jak jsem se dříve zmínil, je zde mnoho způsobů jak něco dělat, a to nejlepší je zůstat otevřený k tomu, jak chce tvůj partner postupovat – zvláště když je ten lídr ve vašem byznysu.

Jakmile se jednou vy a váš partner rozhodnete pro to, kdo má finální slovo v jaké oblasti, pak to můžeš vědomě přijmout a soustředit se na posouvání se vpřed bez emočního angažování svých osobních preferencí. Pokud jsi jako já, tak se jednoduše zapálíte pro nápady. Je skvělé sdílet tyto nápady, a mít vstupy, ale vše přesunuji na Ginu, a svoji vůli vyjádřím opravdu silně jen ve chvíli, když cítím, že je to skutečně, skutečně důležité.

Je v pořádku, když máme jiné názory na věc, ale pravděpodobně se kvůli tomu nechcete pohádat. Je to byznys. Takže většinu času jsem šťastný, když se držím vzadu, a realizuji rozhodnutí. Miluji práci s Ginou a miluji to, co jsme společně vytvořili.

5. Jednejte se sebou navzájem jako s Králem a s Královnou

Společné podnikání a intimní vztah vyžaduje mnoho harmonie. Jednou z nejrychlejších cest, jak ji přerušit, je dát pocítit partnerovi, že si ho necením nebo ho nerespektuji. Potřebujete kultivovat vzájemnou úctu a zacházet se sebou způsobem, který oceňuje všechno to, co si navzájem jako partneři do vztahu a do podnikání přinášíte. Pamatujte, jak je důležité podporovat a připomínat partnerovi, jak moc si ho vážím. Vyjádři, jak to cítíš psaním nebo slovním vyjádřením. Dát jim vědět, jaký rozdíl je ve vašem životě proto, že tam váš partner je.

Když Gina potřebuje, abych pro ni něco udělal, přijde za mnou a tajemně se na mě podívá, dotkne se mě a řekne:” Chci ti říct, jaký rozdíl v mém životě děláš. Byl bys ochotný mě podpořit v …” Když přinese tento způsob energie do naší názorové výměny, není zde žádný odpor. Jsem zde, plně. Taju jako kus másla. Avšak když ke mně přijde bez způsobu tohoto ocenění , můžu být ve velmi silném energetickém odporu. Moudrost přichází mnohem snadněji, více plodně, a s benefitem pro oba z nás, když si zapamatujeme zacházet se sebou navzájem s obdivem, respektem a náklonností.

Přeloženo s článku: Going into business with your soulmate

Napsali

Gina a Glenn Sisk

http://DivineLiving.com

 

Přidat koment