Proč je dobré meditovat

“Meditace je krásná a kouzelná v tom, že se stáváte více a více sami sebou.” -  David Lynch

Meditace pomáhá soustředit se, zbavit se stresu, zlepšit si náladu, uzdravit se a léčit, vzdát se dobrovolně věcí a zanechat určitých činností, zlepšovat svou intuici a udržovat vlastní život v rovnováze.

Představuje dodnes jediný možný způsob, jak se stále cítit pokojně a uvolněně. Jiné způsoby pro zklidnění, jako jsou drogy nebo alkohol, přinášejí pouze dočasný útěk od reality a chvilkovou úlevu.

To, jací jste a jaký máte život, vychází z vaší mysli. Svůj svět si můžete vytvořit a vaše mysl je dílnou, kde všechno začíná. Zvolíte si, kým chcete být, kdo ve vašem životě bude přítomen a jak s ním budete jednat.

Můžete si vybrat zaměstnání, své bydliště i styl, kterým se prezentujete.

Vy jste ten jediný, kdo skutečně ovládá svůj život, a nikdo další vás k ničemu nemůže přimět, pokud mu to nedovolíte.

Když jste opravdu šťastní, nepřemýšlíte a vaše mysl je opravdu klidná...

Pokud vám však připadá, že nejste dost dobří, nebo se obáváte, že se nikdy nedočkáte vytoužených věcí, opravdu se to stane.

Strachy a fobie, myšlenky o tom, že bez něčeho nedokážete žít nebo že to, co chcete, nikdy nezískáte, jsou pouze představy vaší vlastní mysli. Ve skutečnosti vám nic nebrání žít tak, jak chcete, a být tím, kým opravdu chcete být.

Meditace je cesta, jak můžete jemně a uvolňujícím způsobem pracovat se svou myslí a být schopni si uvědomit, pochopit a odstranit cokoliv, co vás omezuje nebo kvůli čemu se cítíte nešťastní. 

Také umožňuje poznat své pravé já a vykonat změny, které vám pomohou komunikovat a zvládat život snadněji. Díky meditace si možná lépe poradíte se strastmi každodenního života a dokážete se nad ně povznést.

Meditace pomáhá rozvíjet kreativitu, intuici, soucit, klid mysli a pomáhá na cestě osobního růstu.

==>>  Podívejte se, jak si pomocí meditace můžete začít tvořit svoji realitu


Sledujte moje emaily, protože mám pro vás další překvapení

Jiří Majkus