Nikdo mě neučil, jak být pravým mužem

Nikdo mě neučil, jak být pravým mužem
Nikdo mě neučil, jak být pravým mužem

Nikdo mě nenaučil, jak se stát mužem.

Miluji své dva otce – tátu a nevlastního tátu. Jsem velmi vděčný, že mohu mít tyto dva muže ve svém životě. Ale byly to moje dvě matky (máma a nevlastní máma), které na mě měly v dětství největší vliv. Držely rodinu pohromadě a vždycky se postaraly o to, aby vše bylo v pořádku.

Bohužel pro mě, moji tátové nebyli nikdy plně přítomní a zdálo se, že po celý jejich život byli až příliš závislí na svých ženách. Jeden z nich byl alkoholik a s druhým jsem většinou komunikoval jen po telefonu.

Nejen, že jsem vyrůstal s otci, kteří nebyli plně ve své mužské síle, ale pravděpodobně jsem stejně jako ty vyrostl ve světě, ve kterém dominuje vyjadřování překrouceného a nezralého mužství.

Z žen se dělají sexuální objekty.

Zesměšňuje se zranitelnost.

Homofobie /diskriminace nebo odpor k homosexuálům, iracionální strach z homosexuality/.

Vláda a politika, která hraje hru na co největší moc.

Zastrašování a násilí na každém rohu.

Výhra za každou cenu… vítěz bere všechno.

Mužský sexismus v nekonečně podobách.

Despekt k ženských kvalitám a darům.

Sprostá slova jsem se naučil jako malý kluk jen proto, abych jimi projevoval svoji nadřazenost. Používal jsem různé nadávky hlavně proto, abych zdůraznil náznaky ženskosti u ostatních kluků a tím jsem je mohl urazit a zesměšnit. Moje nejoblíbenější byla “douchebag“ (v překladu: arogantní, povýšený, pozér, zm.d, pi.us…).

Nevíme, jak se chovat a jak se projevovat jako zralí mužové ve vztahu ke svým ženám.

Ve svých 39-ti letech teprve objevuji, co všechno mě tento projev nezralého mužství stál a jak se to projevilo ve vztahu k mým ženám.

ABY SE MUŽ VYVINUL A STAL SE VŠÍM, CO MŮŽE BÝT, TAK MUSÍ MILOVAT SVOJI ŽENU SE VŠÍM CO MÁ.-2 (kopie)

Dokonce jsem ponižoval své partnerky tím, že jsem se k nim choval jako k emočně vadným verzím mužů. Utíkal jsem od nich, když probíhaly hádky, unavený a znechucený. Přitom to, co potřebovaly, bylo, abych je hluboce miloval. Lhal jsem jim, protože jsem si myslel, že jsou tak moc emočně labilní, že nesnesou slyšet pravdu. Využíval jsem jejich těla jen pro své vlastní potěšení a poté jsem se vždycky rychle vypařil.

Zklamával jsem svoje partnerky mnoha srdcervoucími způsoby, protože mě nikdo nenaučil, jak být MUŽEM. 

Nemyslím věci, jako že mám všechno platit nebo abych jim otevřel dveře jako gentleman. Nevěřím v taková “daná pravidla”.

Mám na mysli, že mě nikdo nenaučil, jak být v mém životě a v životě ostatních… PLNĚ PŘÍTOMNÝ… JAKO MUŽ.

Nyní mám otevřené oči. Moje srdce to stále bolí, když se podívám do minulosti a vidím tolik zmatku a škod, které jsem svým bývalým ženám způsobil. Ano, mají svoje problémy taky. Chci zdůraznit, že si nemyslím, že to byla všechno moje odpovědnost. To by bylo nezralé. Každý za sebe nese svoji odpovědnost, ale přesto si uvědomuji svůj podíl, co jsem udělal špatně já.

Přirozeně i naše ženy prožívají také krize.

Připadá mi, že dnešní svět je snad nejzmatenější v historii. Jsme totálně odpojeni od skutečných darů naší pravé mužské a ženské podstaty. A produkujeme novou generací kluků a holek, kteří mají stejnou verzi mužství a ženství, která se zasekla ve svém vývoji do pravé zralosti.

Naštěstí si to začínáme jako společnost uvědomovat. Já jsem si toho vědom.

Jak se blížím ke svým čtyřicátým narozeninám, tak můj zralý MUŽ se začíná konečně probouzet. A je to sakra OBR… ve svém srdci, vizi a závazku… a plném ocenění ženskosti.

A je na své misi.

 

Napsal Bryan Reeves

Přeložil Jiří Majkus s pomocí Lei Nerudové (děkuji :)) z článku No one ever taught me how to be a Man

Článek je možné v nekomerční podobě šířit dál v nezměněné podobě včetně této poznámky a odkazem www.HarmonickyVztah.cz a všemi dalšími odkazy uvedenými v tomto článku.

Zdroj: https://bryanreeves.com/no-one-ever-taught-me-how-to-be-a-man

7e1b3860b309483b3bd97d72d8952eb3

 

Přidat koment