Náš příběh

Ahoj, tady Jiří a Lucy Majkusovi

Společná fotka harmonický vztah

Vedeme páry k harmonickému vztahu a úspěšnému společnému podnikání založeném na vzájemném doplňování talentů a mužsko-ženských kvalit tak, aby se vyhnuli fatálním chybám, které je mohou stát mnoho času a peněz.

Jsme průvodci k harmonickému vztahu a partnerskému podnikání.

Založili jsme portál osobního rozvoje v roce 2015 zaměřený na rozvíjení partnerských vztahů www.HarmonickyVztah.cz a díky naší společné práci jsme navíc vydělali přes sto tisíc korun. Naše ebooky si stáhlo přes 2500 lidí a vytvořili jsme komunitu na facebooku, která čítá celkem přes 3000 lidí. Denně naše citáty o lásce inspirují stovky lidí.

Pomohli jsme už mnoha lidem najít si pravého partnera,a také si uvědomit, jestli žijí s vhodným partnerem, protože je to základ k vytvoření harmonického partnerství. Sami jsme našli společnou cestu v partnerském podnikání, které nás baví, naplňuje a dává nám hluboký smysl.

Jaký je náš recept?

Děláme to tak, že hledáme řešení, které vyhovuje oběma stranám (win/win). Doplňujeme se ve svých talentech. Respektujeme a vážíme si svých rozdílů a používáme své mužské a ženské dary do podnikání.

Díky metodě dopisu lásky jsme schopni čistit náš vztah od negativních emocí a obnovovat spojení a dlouhodobě prohlubovat lásku mezi námi, abychom pak mohli společně efektivně podnikat. Je jedno rčení, které říká:

“Lidé říkají, že emoce jsou přeceňované. To je hovadina. Emoce jsou všechno!!!”

Často emoce podceňujeme. Myslíme si, že se s rozumným člověkem domluvíme, a nakonec toho nejsme schopni.

Proč většina lidí, kteří vypadají velmi rozumně, mají prestižní zaměstnání, nakonec končí u rozvodových stání, soudních tahanicích o majetek a o děti? Protože jim v tom brání potlačené emoce, se kterými se neumějí vypořádat.

Setkáváme se s tím, že se páry nedokáží shodnout na postupu, jak budou společně podnikat. Vzájemně neoceňují svoje talenty a dary, nedoplňují se, ale často spolu soupeří, jako kdyby byli konkurence. Zbytečně dělají kompromisy, díky kterým musí slevit z toho, co chtějí a jak to chtějí. Většina problémů však vzniká z toho, že si partneři neříkají celou pravdu.

Společnost je nastavena, že buď muž má být ten úspěšný a žena je jen oporou a tvoří zázemí a teplo domova, nebo že každý mají to svoje a jsou nezávislí. Přitom spolu mohou mít úspěšné a silné podnikání založené na vzájemné nezávislosti.

V drtivé většině případů, kdy pracují jak muž i žena, vzniká na ženu extrémní tlak, že se má ještě ke starání o domácnost a děti věnovat své práci. Páry pak na sebe nemají moc času. A pokud se žena stará jen o domácnost, tak si stěžuje, že je nerealizovaná, že by se chtěla také něčemu věnovat.

Co děláme

To, co učíme my, je, jak to skloubit, aby páry pracovali společně, využívali vzájemných darů a talentů, mohli být ve své přirozené energii. Díky tomu mohou být silnější a úspěšnější, protože netříští síly každý zvlášť… Proto, aby i muži mohli trávit čas se svými rodinami a dětmi a pořádně žít, doporučujeme využívání moderních nástrojů a systémů pro efektivní podnikání, vnímáme totiž velký problém společnosti, že chybí otcové ve výchově.

Naše špatná finanční situace byla pro nás ve skutečnosti darem, protože jsme si díky tomu uvědomili spoustu věcí.

Bod zlomu

Uvědomili jsme si, že spojujeme svoji hodnotu s penězi, a proto naše bankovní konto ovlivňovalo naši schopnost pracovat. Např. že jsme byli motivováni podnikat a vydělávat peníze, abychom se díky výsledkům cítili dobře a hodnotně. A když byla špatná finanční situace, dlouho jsme ji zaměňovali s naší hodnotou. V této situaci se ukázalo, jak se ve skutečnosti cítíme, a museli jsme tomu čelit. Museli jsme najít svoji hodnotu i bez nabitého bankovního konta.

Museli jsme si uvědomit, že si musíme dovolit být nedokonalí. Na začátku nebude nic perfektní. Báli jsme se kritiky a odsouzení, tak jsme chtěli vše dokonalé, abychom se tomuto vyhnuli. Jenže když si člověk nedovolí být prvně špatným tvůrcem, tak pak nemůže být ani dobrým, a nebo nejlepším.

Je to tak intenzivní strach, který člověk potlačuje, že se to dlouhodobě nedá vydržet, a ikdyž jsme něco stvořili, brzy na to podvědomě vymyslí mysl důvod, jak této činnosti zanechat, abychom nemuseli stále cítit ten intenzivní potlačený strach.

Tohle nám bránilo předat světu naše dary.

Uvědomili jsme si, že spousta vztahů řeší v okolí stejné problémy jako my, že měli příležitost spolu podnikat, ale nevyužili ji ze strachu. My dva jsme byli ochotni tuto příležitost stále mít otevřenou.

…V tomto momentě jsme se rozhodli pro dělání správných věcí, místo toho, abychom dělali věci správně.

Ale jelikož to pro nás byla nová věc, museli jsme metodou pokus-omyl přijít na to, jak podnikání v páru zrealizovat tak, aby fungoval vztah i podnikání. Ovšem není to nejsnažší způsob, ale může přinést velké benefity.

A tak jsme našli společnou formu a společný směr. Způsob, jak to chceme dělat,a nechceme si to nechat jen pro sebe. Prošli jsme těmi úskalími, které mohou bránit páru společně podnikat. Našli jsme přesvědčení, které nám v tom bránily, a změnily je. 

Lidé spolu většinou ani nezačnou podnikat, nebo mají problémy v partnerském podnikání, protože si myslí, že podnikat v páru není dobré, že to nefunguje. Mají strach, že si budou tahat svoje problémy ještě do práce a naopak. Také si myslí, že by to měl každý zvládnout sám. A že když budou spolupracovat, tak na sobě budou moc závislí.

Mají přesvědčení, že díky tomu, že pohled muže a ženy je značně odlišný, tak to potřebují dělat každý svým způsobem, nebo že muž by měl být ten, kdo vydělává a žena ho jen opečovává. Nebo, že když bude žena také součástí podnikání a bude doplňovat a pomáhat, že to oslabí muže a jeho mužskou sílu.

Mnoho inovátorů a potencionálních průkopníků zanevřelo na své nápady, protože jim bylo řečeno, že nemají nic vymýšlet a mají jen kopírovat ostatní úspěšné lidi. Steve Jobs nedělal průzkumy trhu, protože chtěl dát lidem něco, co sami ještě neví, že chtějí.

Další přesvědčení je, že nemůžete dělat to, co vás baví a naplňuje. Úspěch si musíte vydřít a bude to jenom bolet, tak proč pak vůbec začínat, nebo že toho chcete moc a čekáte na zázraky.

Velký omyl je také, že byznys je bez emocí, že do podnikání nepatří emoce. Opak je pravdou. Lidé se rozhodují na základě emocí a pak si logicky odůvodňují svoje rozhodnutí.

Nikdy nevzdávejte své sny a běžte za hlasem svého srdce.

Nikdy nepřestaňte, i když vám lidé říkají, že děláte špatně. Nesmiřte se s ničím jiným, jinak nebudete nikdy spokojení a naplnění. Budete muset pak celý život ten hlas v srdci potlačovat, a tím potlačíte veškerou radost a lásku. A jednou přijde den, kdy už to bude nesnesitelné a nejhorší to bude, když to bude den, kdy budete umírat. Nikdy nevíte, kdy ten čas přijde, tak začněte hned, ještě dnes. Klidně i malými kroky.

Hledejte způsoby, hledejte cestu.

… Když nebude fungovat jedna, bude fungovat druhá.

… Když nebude fungovat druhá, bude fungovat třetí.

… Najděte jinou cestu, která bude fungovat.

Buďte otevření příležitostem a věcem, co k vám přichází. Neděje se to náhodou a  vesmír, bůh s vámi komunikuje pomocí synchronicit, buďte vnímaví a otevření tomu, co přichází. Nikdy nevíte, jak vám to může změnit celý život.

Doporučujeme vám udělat tyto 3 následující věci:

1) Zkuste si představit ideální den vašeho života. Napište si scénář vašeho ideálního dne. Nás tohle celou dobu drželo i přes všechny naše pochyby a obavy. Můžete si z toho klidně udělat koláž a udělat si nástěnku snů. Vnímejte svoje pocity během toho dne, jak se cítíte.

2) Přijměte svoje nedokonalosti, to, čemu na sobě nejvíc vzdorujete a najděte v tom dar, který vám to přináší.

3) Uvědomte si a sepište si svoje silné stránky a svého partnera, a popřemýšlejte, jak se doplňujete. Možná překvapivě zjistíte, že se k sobě skvěle hodíte i do podnikání.

 

Ať se vám daří na vaší společné životní cestě.

 

Jiří a Lucy Majkusovi

Harmonicky vztah