Přečtěte si můj příběh Proč jsem se zbláznil do meditací... aneb jak jsem si splnil svá přání.

“Jediná nemožná cesta je ta, na kterou se nikdy nevydáte." -  Anthony Robbins

Jak to všechno začalo...

Jako náctiletý puberťák jsem žil v Brně. Jednoho dne jsem jel šalinou a hlavou mi běžely otázky  ohledně smyslu života. Zato odpovědi zatím nepřicházely. O čem tak asi ten život je? Jaký může být jeho smysl? Existuje nějaká vyšší síla, Bůh, ze které všichni pocházíme? Nebo je to vše jen náhoda? Velký třesk a po smrti prostě není nic? Šmitec, konec? Fakt ta pančelka měla pravdu?  I když roli vševědoucí si opravdu užívala, je možné, že nakonec i ona nevěděla úplně všechno na světě?

Představa o životě náhod a beze smyslu pro mě byla už od dětství těžko pochopitelná a akceptovatelná, ale budiž.

Na hlavním nádraží se setkávám se svojí tehdejší přítelkyní. Vyrážíme spolu do města, abychom strávili společný čas.

V tom na mě zezadu zakřičí kamarádi. “Zdaaar.  Jak se máš?  Kam jdete?” Byli tři. Všichni byli rozzáření a vypadali spokojeně. Když jsem se jich zeptal, co dělají, že jsou tak rozjaření, řekli nám, že se právě vrátili ze setkání jedné duchovní komunity. "A zrovna příští týden bude v Brně velká přednáška o této filozofii." oznámil nám jeden z kamarádů.

Jejda, to je ale “náhoda”. Říkám si: “Dobře, to mě zajímá.” Domluvili jsme se, že tam dorazíme a uvidíme, co se dozvíme.

Přednáška mě velmi zaujala. Vzbudila ve mně pocit naděje, že bych mohl dostat odpovědi na otázky, které jsem si kladl. A díky tomu, že jsem byl hodně zvědavý, pátral jsem dál. Studiu této filozofie jsem věnoval téměř všechen svůj volný čas a začal jsem praktikovat meditaci.

Své meditační praxi jsem propadl tak moc, že jsem každé ráno meditoval 2 hodiny mantra meditaci.

Co bylo dál...

Od té doby se meditace staly mou vášní. Meditace jsem poznával dál a objevil jsem, že existuje více druhů.

Pozorování dechu, mantra meditace, vizuální meditace, zvukové meditace, čakrové meditace, atd…

Jedny z těch, které jsem za ty roky poznal, a které jsem si oblíbil, jsou vedené meditace. Vedenou meditaci jste si před pár dny stáhli.

Dodnes si pamatuji, jak jsem chtěl začít po dlouhé pauze zase cvičit, ale stále se mi to nedařilo.  Byl jsem párkrát v posilovně, ale to mě nelákalo. Zkoušel jsem chodit běhat. Ale pokaždé když jsem se měl jít ráno ven proběhnout, nechtělo se mi.

Plavání mě bavilo, ale tak jednou týdně. Byl jsem už docela zoufalý. Co dál? Budu ještě někdy cvičit? Sport mi chyběl, protože jsem jako dítě hodně sportoval. Uvědomoval jsem si, že potřebuji více energie a také jsem chtěl zhubnout. Byl jsem nespokojený s tím, jak vypadám a jak se cítím ve svém těle.

Našel jsem si vedenou meditaci, která mně měla pomoci s tím, abych začal cvičit a zdravě jíst. Vedenou meditaci jsem si pustil. Necítil jsem žádnou markantní změnu. Možná jsem čekal zázrak. Po meditaci jsem ale kostičky na břichu neměl.

Ten zázrak se stal za pár dní. Kamarád mi ukázal cviky, které začal dělat. Cviky s vlastní vahou, které mohu dělat kdykoliv budu chtít a můžu je dělat doma v pokoji.

V ten moment mi v hlavě udělalo “CINK!”. To je ono. To je přesně to, co chci. Cítil jsem ve svém těle stejný pocit, který jsem cítil při audio nahrávce vedené meditace, a to pro mě bylo silný indikátorem, že jsem na správné adrese.

Tak jsem si sestavil cvičební plán a začal cvičit. Cvičení mě tak chytlo, že jsem velmi brzy začal hubnout. Protože když už tak poctivě cvičíte, tak začnete řešit i stravu. Dvě mouchy jednou ranou. A výsledky byly velmi brzy vidět. Moje sebevědomí ovlivnilo i moje výkony v práci a pozitivní spirála se začala roztáčet.

Jak jsem potkal svou ideální partnerku

Já osobně tyto “náhody”, kdy vyšleme přání do Vesmíru a buď ještě ten den, nebo další dny dostaneme odpověď, považuji za esenciální. Jsou ukazatelem, abychom si mohli život usnadnit a jít, jak se říká, v proudu.

A vedené meditace mi v tom pomáhají. Právě díky nim pozitivně ovlivňuji svoje podvědomí. Pomocí vizualizačních technik jsem schopen svoje přání vyslat do Vesmíru a odpovědi přichází velmi brzy.

Také si vzpomínám, jak jsem si pustil vedenou meditaci, jak si přitáhnout toho pravého partnera do života. Už když jsem ji našel, tak jsem si říkal, že tohle musím vyzkoušet, jestli to skutečně  funguje.

Už samotná meditace byl skvělý zážitek. Setkat se svou budoucí partnerkou. Ale to, co se stalo za pár dní, mě fascinovalo. Potkal jsem ji ve snu. Bylo to krátké setkání, ale tak silné, že mě ten intenzivní pocit vzápětí probudil. Šel jsem do kuchyně a popisoval jsem své spolubydlící, že jsem potkal svoji budoucí ženu právě teď ve snu.

Nedokázal jsem to vysvětlit, ale byl to tak živý sen, že jsem byl přesvědčený, že je to ona. Věděl jsem, že musí nastat správný čas se s ní setkat.

Náhoda to opravdu nebyla

Některé záměry se manifestují rychle. Některé potřebují čas.

Za pár měsíců mě kolega pozval na grilování na terase jejich domu. Prvně se mi moc nechtělo, ale měl jsem v sobě silný pocit, který mi šeptal: “Běž tam.” A poslechl jsem.

Z počátku se nic nedělo, ale pak přišla ONA. Kamarádka mých přátel Lucie (více o Lucy se dozvíte zde) se nakonec ukázala. Měl jsem silné tušení, že ji odněkud znám, ale nepřikládal jsem tomu tak velkou váhu. Nevěděl jsem odkud. Na meditaci jsem zapomněl.

Když jsme se seznamovali, tak jsem se snažil dělat, že mě svou přítomností nerozhodila. Ale po pár minutách konverzace moc dobře věděla, že se mi líbí. A tak nějak jsem tušil, že se i já líbím jí.

Když jsme se více poznali, tak jsme si oba uvědomili, jak moc se k sobě hodíme. Máme společné zájmy, společné hodnoty, společný směr. Dokonce jsme spolu začali podnikat a založili jsme portál osobního rozvoje zaměřený na partnerský vztah www.HarmonickýVztah.cz.

Tím se mi zároveň splnilo moje dlouholeté přání, a tím je pracovat z domu a přes internet.

Na téma vize, poslání, povolání a to, proč jsem tady, jaké jsou moje talenty, kde se můžu nejvíce realizovat, co mě bude naplňovat a zároveň živit, jsem si samozřejmě také dělal vedené meditace. Po tom, co všechno jsem zažil, jsem byl fascinován.

Jaké jsem si z toho vzal ponaučení

A tak mi hodně věcí do života přišlo díky mojí báječné a milované ženě Lucy. Jsem moc vděčný, jak mi pomáhá na cestě osobního rozvoje. Jak moc mi pomáhá více objevovat to, kdo jsem a co je moje pravda. A hlavně mě učí milovat. Mít otevřené srdce. A za tohle všechno ji chci zahrnovat láskou.

Moje cesta a poté naše společná cesta s Lucy nebyla jen procházka růžovým sadem.

Život se s námi nemazlí. Ale jen z toho důvodu, že nás miluje a chce z nás vykřesat to nejlepší. To nejlepší, co je v nás. Dává nám do cesty zkoušky, výzvy. Ale jen ty, které ví, že jsme schopni zvládnout.

A když těmito zkouškami procházíme, tak neuvěřitelně rychle rosteme. Život po nás chce, abychom ukázali světu, kdo jsme. Chce skrze nás promlouvat a tvořit. Pokud si dovolíme být těmito nástroji Vyšší Síly a budeme sloužit celku, dostaneme i my to, co potřebujeme. Dostaneme to, co si přejeme.

Život podporuje to, co chce podporovat. Pokud ve vašem záměru, ve vaší vizi je zahrnuto dobro všech zúčastněných a chcete sloužit společnosti, tak vám život dodá zdroje, které potřebujete k naplnění vaší vize.

“Pokud chcete jít cestou hrdiny, musíte se odrhnout od masy. Najít okraj svého černého lesa a vstoupit.” Joseph Campbell


Možná děláte něco špatně

Síla meditace a vizualizace mě stále více překvapuje. I když o tomto fenoménu vím několik let, nepřestává mě udivovat. To, co si dokážeme představit, dokážeme také zrealizovat.

Ale dlouho jsem si myslel, že když si budu něco vizualizovat dostatečně dlouho, tak mi to nějak záhadně spadne do klína a bude to. Takhle to ale nefunguje. Meditace a vizualizace mohou být obrovskou pákou pro váš život.

A je potřeba sledovat to, jak s námi Život samotný, Vesmír, Bůh, Vyšší Síla komunikuje. Naše záměry se realizují hlavně pomocí ostatních lidí. Pomocí situací, které vyvstanou v našem životě. Ale nakonec je potřeba udělat ten krok. Krok do neznáma. Chytit si svůj sen.

Také se vám může stát, že zjistíte, že děláte něco blbě. To se mi stávalo často. Když jsem chtěl něco ve svém životě změnit. Třeba jsem chtěl více peněz, lepší vztah, práci, která mě bude bavit a naplňovat.

Díky meditacím jsem byl schopen rozpoznat, že k dosažení toho, co jsem si přál, musím změnit svoje přesvědčení, svoji identitu, svoje myšlení. Musím prvně něco změnit, jinak se to nestane.

Existuje známá definice šílenství: “Pokud budete dělat stále stejné věci, ale budete očekávat jiné výsledky”.

Takže možná zjistíte, že s takovým myšlením a chováním, které máte teď, se situace nezmění. Musíte si uvědomit, co vás k vašemu snu nepřivede, a co musíte změnit.

Meditace a vizualizace vám pomůžou v tom, aby se tento proces co nejvíce urychlil. Abyste si do života přitahovali to, co opravdu chcete. To, co je vaše. To, po čem touží vaše srdce. To podstatné.


Meditujte

Buďte více vnímaví, abyste tyto “náhodné” jevy a silné pocity intuice zaregistrovali. Pokud cítíte silný pocit, jednejte. Neposlouchejte hlavu, která vám říká, že to není logické.

V tom vám pomůže samotná meditace. I ta nejjednodušší jako je pozorování svých myšlenek nebo pozorování dechu.

Když si každý den na 5 - 10 minut sednete a budete pozorovat váš dech. V jednoduchosti je krása. Budete pozorovat, jak vás dech s každým nádechem naplňuje a jak vás s každým výdechem opouští.

Díky tomu budete více vnímaví, více vědomější. Více se spojíte se sebou. To se pak projeví ve vašem běžném životě. Budete se stávat člověkem, kterým jste se vždycky toužili stát.

Na meditaci je krásné to, že samotná meditace je příjemná, ale také nám pomáhá stávat se lepší verzí sama sebe. Pomůže vám stát se více sami sebou. Odhodit masky a to, co nejste, abyste mohli ukázat světu vaši vnitřní krásu.

A díky tomu vám meditace může pomoci ve vašem běžném životě. Protože pokud budete více sami sebou, budete vše dělat lépe a budete si do života přitahovat ty správné lidi. Správné partnery, kamarády, obchodní partnery…

Protože pokud to ještě nevíte, tak jste úžasní, nádherní a dokonalí.

Meditujte. Nebudete toho nikdy litovat.

Sledujte emaily, mám pro vás další překvapení

Se srdečným pozdravem,

Jiří Majkus


Sdílejte svůj názor, napište do komentáře vaše zkušenosti