Jak oslavit Sv. Valentýna, na který nikdy nezapomene

Jak oslavit svatého Valentýna, na který nidky nezapomene

Svátek svatého Valentýna, který se slaví hlavně v Americe na 14. Února, se dostává do českých zemí stejně účinně jako Santa Claus. Já jsem býval dříve zastáncem názoru, že dělat si jeden den v roce, kdy si vyjádříme s partnerkou lásku je pěkný trapas. Dával jsem si otázku, a těch zbylých 364 dní už jako nic dělat nemám? Takových názorů jsem slyšel kolem sebe mnoho. Problém je, ale když ani ty zbylé dny nevyužijete k tomu abyste si vyjádřili jak moc se milujete.

Takže jsem velice nezrale Valentýna odmítl, ale postupně jsem si uvědomil, že je to přece jedno. Není lepší vzít to z jíné strany a využít ten den, jako oslavu? Oslavu lásky, která má neuvěřitelnou sílu a to že v jeden den milióny párů si vyjadřují lásku má z energetického hlediska obrovskou sílu?

Jestli budete slavit svatého Valentýna nebo ne je čistě vaše volba, ale pokud budete podělím se Vámi o 5 tipů jak můžete strávit Valentýnský večer.

Pojďme se, ale prvně podívat krátce, proč se ten svatý Valentýn vůbec slaví, protože cokoliv děláme je dobré vědět proč, abychom to mohly dělat více vědomě.

Legenda říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýntovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. Února slaven.

Pořád se vám zdá tento svátek jako další hloupý americký výmysl?

Kreativitě se meze nekladou, takže nechci vyjmenovávat všechny možné způsoby, jak oslavit Valentýna. Nemusí to být vše dokonalé, ženy mají rády, když se alespoň snažíme… Vybral jsem pouze pět a budu moc rád, když se podělíte s vašimi tipy a zkušenostmi v komentářích.

1. Zajít si zatancovat na Valentýnský ples – tuhle variantu jsme s Luckou tento rok zvolili my. Kamarádi nás pozvali na taneční ples zrovna na svatého Valentýna a tak jsme neváhali využít této příležitosti oslavit den lásky se svými přáteli a ve společnosti dalších párů. Pokud zrovna nejste příznivci tance, tak nevadí, deme na další.

2. Romantická večeře pro dva neobvyklým způsobem – Až přijde partnerka domů překvapte ji tím, že ji nechte pomocí lepících papírků vzkazy,kam má jít a co má udělat. Příklad: Napište ji vzkaz, že jste ji nachystal v koupelně vše potřebné na to, aby si mohla dát skvělou horkou koupel. Kupte koupelovou sůl, nebo nějaké voňavky do vany. Dejte ji k tomu nějakou relaxační muziku. Můžete ji také nahrát vzkaz na telefon a ten jí můžete poslat třeba do emailu a napište jí ať si ho poslechne. Pak ji nachystejte její oblíbené šaty, které si má obléct a že pro ni přijedete v určitou hodinu a že jdete někam ven. Bude celá v momentě překvapení a očekávání co se vlastně bude dít dál. To ženy mají moc rády. Opět v tomhle kreativita nemá limit.

3. Domácí spa a lázně s romantickou večeří – nachystejte pro partnerku skvělou opravdu valentýnskou koupel. Můžete ji nachystat s lístky růží, s krásnou muzikou, voňavými přípravky, kde si vanu užijete po svém. Pak nachystejte večeři pro dva při svíčkách a oblíbeným pitím a vyjádřete si lásku vaším způsobem se skvělou muzikou.

4. Vlasto ručně vyrobené dárky – v tomhle je kreativita opět opravdu vaším přítelem. Různá psaníčka. Já jsem třeba vyrobil nástěnku plnou psaníček, jak moc Lucku miluji, jak moc si ji vážím jako ženy, jak jsem vděčný že ji mám ve svém životě, jak je úžasná a jak mě pomáhá stávat se lepším a člověkem a mužem.

5. Zaranžujte to přesně tak jako to bylo na prvním rande – Pamatujete si ten kouzelný okamžik prvního rande? Takové to očekávání jaké to bude, jak to dopadne? Ať už vaše první rande bylo skvělé, nebo se nepovedlo, ale stejně vás dal život dohromady, tohle bude krásné překvapení. Připravte to tak, jak to bylo na prvním setkání a zahrajte si opět hru že se poznáváte a uvidíte co z toho bude. Hrát hru, že svého partnera opět balíme a svádíme, patří mezi účinné metody jak okořenit vztah.

 

Pokud tedy svatého Valentýna na 14. Února uchopíte jako další možnost se více milovat, budou vám tyto tipy určitě nápomocné. Pokud použijete něco jiného, dejte nám vědět a podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Jiří Majkus

 

 

Přidat koment