5 věcí kterých se musíte vzdát, abyste byli s tou pravou ženou

5 věcí kterých se musíte vzdát, abyste byli s tou pravou ženou

Tak, jak stárneme zjišťujeme, že více a více věcí kolem nás se mění bez toho, aby nás na to někdo upozornil. Naše priority se mění, naše cíle se mění, naše touhy co budeme dělat o víkendech se mění.

Najednou se ocitnete v momentě, kdy se vám vůbec nechce v pátek jít do baru, ale raději byste chtěli strávit večer v gauči u kvalitního filmu.

Najednou se ocitnete v momentě, kdy vás nezajímá žádná jednorázovka, ale chcete někoho, s kým můžete budovat život a společně jím projít. Najednou si uvědomíte, že vaše priority se mění – a vy musíte také.

Změna je těžká, protože často vyžaduje, abychom opustili lidi a věci, kteří byli dlouhou dobu součástí našeho života. Srandovní ale je, že nakonec zjistíte, že ve skutečnosti se ničeho nevzdáváte ani nic neztrácíte. Jednoduše olupujete pokožku vašeho života, která vám už více neslouží – není vám už více prospěšná.

Zde je pět pět věcí, kterých se musíte „vzdát“, abyste našli tu pravou ženu pro vás, s kterou zjistíte, že s ní chcete sdílet celý život.

1. Musíte se vzdát svých špatných návyků

Možná vám moc dobře nejde zacházení s penězi. Možná neumíte dobře komunikovat. Možná nejíte zdravě a necvičíte tak často, jak byste měli a chtěli. Abyste byli s tou pravou ženou musíte pracovat na tom, abyste se stali pravým mužem. Je pravda, že pravá žena vás bude milovat takový jací jste, ale je také pravda, že si sama drží svoje standarty života a i standarty muže, kterého chce mít ve svém životě.

2. Musíte se vzdát chtít mít vždycky pravdu

Žádný vztah není plný pouze slunečného počasí a barevných duh – i když si to často myslíme, že by to tak mělo být. Budou neshody, argumentace a budou také oboustranné dohody.

Když tyto situace nastanou, tak velmi důležitá je flexibilita. Nemůžete chtít, aby váš vztah byl harmonický a očekávat, že vše bude podle vás. Vyžaduje to hledat řešení win-win z obou stran, aby byli uspokojeny potřeby všech zúčastněných. Pokud budete chtít, aby vše bylo jen podle vás (tak jak jsme byli zvyklí, když jsme byli single), tak to bude akorát ubližovat vašemu vztahu a vašemu partnerovi.

3. Musíte se vzdát svého ega

Když jsme ve svých 20-tinách, tak jsme neporazitelní. Nikoho nepotřebujeme. Jsme ta šlehačka na dortu. S dospíváním ovšem zjišťujeme, že nikdo není dokonalý a že se musíme dál vzdělávat. Pochopíme, že hodně životních zkušeností nabereme a zrealizujeme, když potkáme tu pravou ženu a ona nám dodá do života spousty nových perspektiv. Ale abychom se otevřeli této zkušenosti, musíme dát ego tam kam patří, do minulosti.

4. Musíte se vzdát své nevyzrálosti

Vaše vyhýbání se závazkům a romantice vám možná sloužilo, kdy vaše víkendy byli plné návštěv barů a klubů, ale když budujete základ pro budoucí zralou, vyspělou ženu, musíte trochu uzpůsobit svůj přístup a postoj.

Úspěšné páry se učí a rostou společně. Jsou vyzrálé jak individuálně, tak jako tým. Abyste byli součástí takového týmu, musíte pochopit, že je potřeba dospět. Ženy nesní o muži, který se ve svém životě snaží jen napůl, průměrně. Dejte jí svoji vášeň, lásku, upřímnost a energii.

5. Musíte se vzdát svého krátkodobého uvažování

Když jste mladí, tak je přirozené, že více myslíte na současnost, než na budoucnost. „Pravá“ žena chápe, že je těžké plánovat společnou budoucnost s někým, kdo nemá žádné plány pro svůj život. Chce se zavázat jen s někým, kdo nejenže ji bude podporovat aby dosahovala svých cílů, ale aby také šel za svými cíli.

Nepůjde s někým, kdo má mentalitu „uvidíme, kam mě to zavede“ – chce muže s kterým může počítá jako s parťákem jak v životě, tak v lásce.

Nejlepší část na tom, když se těchto věcí vzdáte, tak pochopíte, že ve skutečnosti se vlastně ničeho nevzdáváte. Ve skutečnosti získáváte moudrost, zralost a potenciál pro více naplňující štěstí, než co byste našli, kdybyste si tyhle návyky nechali.

Čeho se ve skutečnosti vzdáváte? Vzdáváte se malého chlapce, abyste se stali mužem, kterým jste vždycky chtěli být.

 

Napsal James M. Sama – přeložil Jiří Majkus

Zdroj – James M. Sama

Komenty

  • „Musíte, musíte, musíte…“. Legrační článek 🙂

    • Děkujeme za komentář Jaroslave. Co to ve Vás vyvolává. Jak to myslíte legrační?

      Jiří